استفاده از لیوان های پلاستیکی روشی برای کاهش وزن!

1396/11/07

از هر چه بگذریم سخن کاهش وزن خوش تر است!

تمایل به زیبایی و حفظ سلامتی همواره اصل مهمی برای تمام مردم دنیا بوده است که در همین راستا کسانی که مشکل چاقی دارند همیشه به دنبال راه حلی برای کاهش وزن هستند.

وسیله‌ای جدید برای کاهش وزن این بار با عنوان لیوان پلاستیکی اختراع شده است! این لیوان ها که با نام "رایت کاپ" شناخته شده اند, به‌گونه‌ای طراحی‌ شده اند که کاربران از نوشیدن آب معمولی در آن لذت می‌برند.

 این لیوان دارای یک روکش داخلی است که رایحه‌ میوه‌های شیرین از آن متصاعد می‌شود و بدین طریق اشتهای افراد برای نوشیدن آب‌میوه یا نوشابه را بدون جذب کالری، برطرف می‌کند.ایده‌ طراحی چنین لیوان‌هایی از این اصل آمده که 80 درصد طعم غذا و تمایل برای خوردن آن از بوی آن است. ماده‌ اولیه‌ای که در ساخت این لیوان رژیمی استفاده ‌شده عاری از ماده‌ "بیسفنول اِ" موجود در پلاستیک‌های فشرده است.

به‌علاوه یک فناوری پخش عطر هم درون آن تعبیه‌شده است بنابراین زمانی که کاربر لیوان را خم می‌کند تا جرعه‌ای آب بنوشد فراموش می‌کند که آب معمولی می‌خورد.

سازندگان این لیوان مدعی‌اند هرچه قدر بیشتر از لیوان استفاده شود، طعم آن بیشتر در ذهن تداعی می‌شود زیرا مغز انسان بر اساس تجربیات پیش می‌رود. رایحه درون هر لیوان برای مصرف 6 ماه دوام می‌آورد. در ضمن با برعکس گذاشتن لیوان می‌توان رایحه آن را برای مدت طولانی‌تری حفظ کرد.