تبدیل پلاستیک به سوخت

1396/10/16

فرآیندی ویژه در حال ظهور است که پلاستیک های غیر قابل استفاده را به نفت و سوخت تبدیل می کند. این پلاستیک برای سوخت، یک تکنولوژی جدید برای تبدیل زباله به انرژی نامیده می شود.

پلاستیک برای سوخت چیست؟

پلاستیک ها از مواد موجود در طبیعت، مانند گاز طبیعی، نفت، زغال سنگ و گیاهان، که از منابع انرژی استفاده می کنند، مشتق می شوند. البته ما باید تا جایی که می توانیم بسیاری از پلاستیک ها را بازیافت کنیم، و اکنون با استفاده از این تکنولوژی جدید، ما می توانیم از انرژی هایی که در پلاستیک ها استفاده می شود و برای بازیافت مورد استفاده قرار نمی گیرد استفاده کنیم.

چگونه پلاستیک برای فناوری سوخت کار می کند؟

شاید تعجب کنید که این کار چگونه انجام می شود اما باید بگوییم که این روند بسیار ساده است و معمولا این مراحل را شامل می شود.

 تبدیل پلاستیک به سوخت

اول، پلاستیک برای بازیافت جمع آوری و مرتب می شود. سپس پلاستیک هایی که برای بازیافت مناسب نیستند برای تامین سوخت ارسال می شوند. پس از مرتب سازی، این پلاستیک های غیر قابل بازیافت در محیط بدون اکسیژن, گرم می شوند، جایی که آنها ابتدا یک مایع مذاب شده و سپس به گاز تبدیل می شوند. گازها سرد می شوند و به طیف گسترده ای از محصولات مفید مانند نفت خام مصنوعی، سوخت دیزل مصنوعی، نفت سفید و غیره تبدیل می شوند.

یک شرکت تبدیل پلاستیک به سوخت اعلام کرده است که سیستم آن می تواند 50 تن ضایعات پلاستیک را به 12600 گالن نفت در روز تبدیل کند.

تبدیل پلاستیک به سوخت یک اتفاق خارق العاده و هیجان انگیز است.