تاریخچه به وجود آمدن لیوان کاغذی

1396/10/28

همیشه پای یک چینی در میان است!!!

لیوان کاغذی در امپراتوری چین ثبت شده است، قرن دوم پیش از میلاد لیوان های کاغذی با اندازه ها و طراح های مختلف فانتزی و معمولی ساخته شدند. شواهد متفاوتی از علت به وجود آمدن این لیوان ها در دسترس است که ما به یکی از موثق ترین شواهد در این مقاله اشاره خواهیم کرد.

در اوایل قرن بیست و یکم, استفاده مشترک مردم از شیرهای آب مدرسه و بشکه های آب در قطار بسیار متداول بود, این استفاده مشترک باعث نگرانی های بهداشت عمومی شد.

آلوین دیویسون، استاد زیست شناسی کالج لافایت با مقاله ای که در مجله فنی در آگوست 1908 منتشر کرد این نگرانی ها را بیشتر کرد و باعث توجه مراکز بهداشتی شد, به طوری که در سال 1909 این مقاله توسط شواری بهداشتی ماساچوست بازنگری شد. تیتر این مقاله سرنوشت ساز چیزی نبود جز:

" مرگ در مدرسه ها با نوشیدن آب"

لیوان کاغذی

 

این نگرانی ها باعث اختراع اولین لیوان کاغذی شد, لیوان هایی که اگر چه خیلی با کیفیت نبودند اما توانستند استفاده مشترک از دیگر لیوان ها را ممنوع کنند.

اولین شرکتی که از این لیوان ها استفاده کرد شرکت راه آهن Lackawanna بود که در سال 1909 این لیوان ها را در دسترس عموم قرار داد و تا سال 1917 شیشه های عمومی که در واگن ها قرار داشت کاملا ناپدید شدند.

پس از آن, لیوان های کاغذی به دلایل بهداشتی عنوان شده در بیمارستان ها مورد استفاده قرا گرفت. در سال 1942، کالج ایالتی ماساچوست در یک مطالعه متوجه شد که هزینه استفاده از لیوان های قابل شستشو، که پس از ضد عفونی دوباره استفاده می شود، 1.6 برابر هزینه استفاده از لیوان های کاغذی یک بار مصرف است. این مطالعات و همچنین کاهش خطر ابتلا به عفونت، استفاده از لیوان های کاغذی را در تمام بیمارستان ها رایج کرد.