بهبود مهارت های رهبری در 30 روز

1397/07/17

نقطه‌ی قوت مهارت‌های رهبری شما چیست و چگونه می‌توانید به رهبر بهتری تبدیل شوید؟ برخی نکات کاربردی به شما کمک می‌کنند در مدتی کوتاه، پیشرفت بیشتری داشته باشید.

مارسل شوانتز، بنیان‌گذار موسسه‌ی آموزش رهبری Leadership From the Core، مهم‌ترین نکات بسیاری از کتاب‌های رهبری را در  مجموعه‌ای متشکل از ۳۰ راهنمایی کاربردی جمع‌آوری کرده و معتقد است که رهبران می‌توانند در یک دوره‌ی ۳۰ روزه، همه‌ی این توصیه‌ها را عملی کنند که 10 مورد آن در متن ذیل ارائه شده است:

1- به صحبت‌های همه‌ی اعضای سازمان گوش دهید و راه‌هایی برای صحبت کردن با آن‌ها، ارائه‌ی اطلاعات و به اشتراک‌گذاری یا بحث در مورد ایده‌ها بیابید.

۲- به یاد داشته باشید که نزدیک‌ترین افراد سازمان به مشتریان، کارمندانی هستند که می‌دانند در حال حاضر چه اتفاقی در حال روی دادن است. با تلاش تمام بفهمید که آن‌ها چه می‌دانند.

۳- مشتاقانه با همه‌ی تیم‌ها کار کنید و حمایت دیگران را به دست آورید. این بدان معنی است که با افرادی که خارج از شبکه‌ی ارتباطات ضروری شما هستند نیز رابطه برقرار کنید.

۴- مطمئن شوید که اعمال و گفتار شما با یکدیگر مطابقت دارند.

۵- هرگز بعضی از کارمندان را به عده‌ی دیگری از آن‌ها ترجیح ندهید. اگر به عده‌ای توجه کنید و عده‌ی دیگری را نادیده بگیرید، مسبب اختلافات درون تیمی خواهید بود. در عوض از توانایی‌های همه‌ی کارمندان درراه رسیدن به اهداف تیم استفاده کنید.

۶- هنگامی‌که با رفتار یا ایده‌های یکی از اعضای تیم مخالف هستید، مخالفت خود را به‌صورت خصوصی ابراز کنید نه در معرض عموم. به‌علاوه، بهتر است هرچه سریع‌تر این کار را انجام دهید و آن را به دست زمان نسپارید.

۷- کنترل دائمی اعضای تیم را متوقف کنید. به آن‌ها آزادی عمل بدهید. اجازه دهید همان‌طور که در طول راه رشد می‌کنند، خودشان مسئولیت نتایج اقدامات و تصمیماتشان را به عهده بگیرند.

۸- هر اطلاعاتی را که می‌توانید، با اعضای تیم به اشتراک بگذارید. آن‌ها هرچه بیشتر بدانند، شرایط، اهداف و وظایف را بهتر درک می‌کنند. هرچه بهتر درک کنند، احساس تعهد بیشتری خواهند داشت و زمانی که خود را متعهد بدانند، از تلاش دست برنمی‌دارند.

۹- برای کارمندان یادداشت‌های تشکر شخصی ارسال کنید. رهبرانی که از تلاش و کار کارمندان قدردانی می‌کنند، به آن‌ها انرژی بیشتری می‌بخشند.

۱۰- بهترین افراد را برای اداره‌ی شرکت بیابید و به آن‌ها آزادی عمل زیادی بدهید، حتی اگر مرتکب اشتباه شوند. هرگز آن‌ها را قضاوت و سرزنش نکنید.