فرایند تولید لیوان کاغذی

1396/11/25

 لیوان های کاغذی که بسیاری از ما هر روز از آنها استفاده می کنیم برای تولید مراحلی را طی می کنند که امروزحامی ظرف این مراحل را به اختصار به شما توضیح می دهد. این مراحل که بسیار ساده هستند همگی توسط دستگاه های مخصوص انجام می شوند بدون اینکه نیاز زیادی به دخالت انسان در انجام امور وجود داشته باشد.

لیوان های کاغذی رنگاوارنگ و با طرح های جالب این گونه تولید می شوند:

1- ابتدا كاغذ توسط دستگاه روكشدار كننده ماده پلی اتیلن دار روكش می گردد . در ضمن اگر كاغذ به صورت یك طرفه روكش شود آن را سینگل و در صورتی كه دو طرف روكش شود آن را دابل می گویند

2- بعد از روكشدار شدن كاغذ ، كاغذ روكشدار در ابعاد سفارش داده شده برش داده میشود ( برای تولید بدنه ظروف ) و رول (بخش تحتانی ظروف)

3- بعد از طی مراحل بالا توسط دستگاه چاپ ، چاپ طرح های دلخواه بر روی صفحه كاغذ صورت میگیرد .

4- از دستگاه برش به منظور برش صفحه كاغذ به كاغذ بدنه ظرف ( استروك ) استفاده میشود و كاغذ چاپ شده به صورت استروك در می آید .5-با استفاده از دستگاه های تولید ظروف یكبارمصرف كاغذی، ظروف مورد نظر به صورت اتوماتیك تولید می گردند. برای هر دستگاه یك اپراتور كافی است وظیفه این اپراتور قرار دادن كاغذ استروك شده ظروف در محل ورودی دستگاه و كف ظروف در محل تعبیه شده و سپس جمع آوری ظروف تولید شده است .

6-در این مرحله دیگر تولید لیوان كاغذی به پایان رسیده و تنها بسته بندی آن در كارتن های مخصوص باقی مانده است . همان طور كه در قسمت بالا توضیح داده شد مراحل تولید لیوان كاغذی بسیار ساده است.